> So if ops(2*16) costs $8, then ops(232) costs $8 ops(232) / ops(216) = $2521.98. Far more than $8^2.
> The cost reaches the millions for 64 bits, and ~$165 trillion for 128 bits:
Your answer
> meanwhile 512 bits costs $8
> But you just keep believing 128 bits costs $165 trillion ROFL.
At this point the only conclusion that doesn't involve questioning your sanity is just to conclude that you don't know anything about math and you struggle even reading mathematical notation (“if <> then <>” being the most basic construct one can learn about math, and you still struggle with it!).
> So if ops(2*16) costs $8, then ops(232) costs $8 ops(232) / ops(216) = $2521.98. Far more than $8^2. > The cost reaches the millions for 64 bits, and ~$165 trillion for 128 bits:
Your answer
> meanwhile 512 bits costs $8 > But you just keep believing 128 bits costs $165 trillion ROFL.
At this point the only conclusion that doesn't involve questioning your sanity is just to conclude that you don't know anything about math and you struggle even reading mathematical notation (“if <> then <>” being the most basic construct one can learn about math, and you still struggle with it!).